Prodej rodinného domu s pozemkem v obci Ktiš v okrese Prachatice.

Celkem 30 fotografií, zobrazit všechny
Makléřka:
realitní makléř: Romana Freyová
Romana Freyová
telefon: 727 878 022
romana.freyova@etapareality.cz
Virtuální prohlídka

Máte dotazy? Kontaktujte nás:

* Jméno
* Email
* Telefon
* Váš vzkaz
 

Prodej rodinného domu s pozemkem v obci Ktiš v okrese Prachatice.

3.500.000 Kč
včetně právního servisu, advokátní úschovy a provize RK
Prodej rodinného domu s pozemkem v obci Ktiš v okrese Prachatice.
Nabízíme k prodeji velký rodinný dům s přilehlými hospodářskými budovami a zahradou v obci Ktiš, kterou obklopují vysoké vrchy a hluboké lesy a najdeme ji na hranici CHKO Blanský les. Blanský les je širší podhůří Šumavy a představuje pozoruhodně zachovalý krajinný celek. Pokud hledáte přírodu a prostředí, které je zatím jen málo narušeno negativními vlivy lidské činnosti, tak toto místo tomu odpovídá.

Dům, ve kterém můžete skloubit bydlení s podnikáním, není v dobrém stavu a je nutná jeho celková rekonstrukce. Výjimkou je střecha obytné části a fasáda na přední části domu. Objekt je z části podsklepen a k dispozici jsou půdní prostory. V přízemí jsou 4 velké místnosti, kuchyně, komora a sociální zařízení. V této části bývala hospoda. V patře jsou situovány dvě bytové jednotky o dispozici 2+1 a 1+1 se sociálním zařízením. Objekt je napojen na obecní vodovod a kanalizaci. Na zahradě je kopaná studna s užitkovou vodou. Vytápění zajišťoval kotel na tuhá paliva a v přízemí domu je krb. Je zde možnost plynové přípojky a vytápění objektu zemním plynem, který je na hranici pozemku.

Benefitem této nemovitosti je pozemek, který je kompletně zatravněn a svým umístěním zaručuje klid a soukromí. Hospodářské budovy, které jsou na pozemku a navazují na dům, jsou ve velmi špatném stavu a v úvahu připadá jejich demolice a rozšíření zahrady nebo jejich rozsáhlá rekonstrukce.

Nemovitost se nachází v centru obce. Ktiš je malebné místo s cca 520 obyvateli. Leží 19 km od Prachatic a 22 km od Českého Krumlova. K občanské vybavenosti patří mateřská a základní škola (pětiletá malotřídka), dva obchody s potravinami a se smíšeným zbožím, pošta, lékař, kulturní dům, autobusové spojení. A hlavně si místo oblíbíte pro okolní krásnou přírodu a lesy, které jsou určitě plné hub. Obcí vede cyklotrasa a jižně od Ktiše (1,2 km) se nachází přírodní koupaliště s čistou vodou a pěknými travnatými a písčitými plážemi. Ktišský rybník je oblíbený i mezi rybáři.

Dům s pozemkem nabízí více možností využití. Ať už se jedná o bydlení nebo podnikání. Velikost a dispozice nemovitosti nabízí obě varianty. Místní a turisté určitě uvítají novou restauraci, penzion, cukrárnu…

Výměra pozemku je 1035 m², zastavěné plochy jsou cca 500 m², podlahová plocha je 302 m². PENB se zpracovává. Pro více informací nebo domluvení prohlídky, kontaktujte makléře.
Typ nemovitosti:
Dům, vila
Číslo nemovitosti:
22039
Typ domu:
Rodinný dům
Operace:
Prodej
Adresa:
Ktiš 21
Plocha pozemku:
1035 m2
Plocha zastavěná:
500 m2
Plocha podlahová:
302 m2
Sklepní podlaží:
1. sklepních podlaží
Stav objektu:
Před rekonstrukcí
Konstrukce:
smíšená
Umístění objektu:
centrum obce
Vydaný certifikát:
G - Mimořádně nehospodárná
Typ certifikátu:
vyhláška 264/2020 Sb.
2|exactly|48.91742555555,14.13241222222
Je zobrazena tato GPS souřadnice:
48° 55' 2.732"N, 14° 07' 56.684"E